הסרת שיער בלייזר זוהי שיטת טיפול מאוד מבוקשת לנשים וגברים.
כיום יותר ויותר בוחרים להיות חלקים ולהסיר את השיער המיותר יש לא מעט שיטות ומכשירים אז אני רוצה  לעשות סדר ולספק מידע מדויק  ובעל ערך שיעזור לכם לבחור נכון.

לפני הכל אני רוצה להתייחס להגדרה “הסרת שיער לצמיתות ” ולומר שאין דבר כזה לצמיתות, בשום מכשיר בארץ או בעולם, גם אם לכאורה אין צמיחה כמה שנים לא ניתן להבטיח שלא תהיה צמיחה, וזאת מאחר שמבחינה פיזיולוגית הגוף עובר שינויים וגירויים הורמונליים וכתוצאה מכך תיתכן צמיחת שיער. אך למרות שאין להשתמש בהגדרה זאת של הסרת שיער לצמיתות, צריך להבין ולדעת שניתן להגיע לתוצאות מצוינות ולהפחתת שיער משמעותית, ממש קרובות ל100% רק כאשר מקבלים טיפול נכון. ללא ספק יש בשוק כל כך הרבה מכשירים מסוגים שונים והצרכן מבולבל ולא יודע מה הכי טוב עבורו. למען הסדר הטוב אחלק את המכשירים להסרת שיער לשתי קבוצות עיקריות:

מכשיר להסרת שיער ב ipl הסרת שיער באי פי אל
שנקראת גם קרן אור /אינפרה.

מה ההבדל בין הסרת שיער בלייזר להסרת שיער באי פי אל?
אי פי אל הוא מכשיר קוסמטי לכל דבר ועניין, קוסמטיקאית מבצעת את הטיפול, המכשיר פולט פולסים של אור שהופכים לאנרגיית חום כאשר המטרה – להרוס את תאי הפיגמנט ואת שורש השיערה, האי פי אל /קרן אור ועל על כמה מאות גלים באורכים שונים עוצמות נמוכות משמעותית לעומת לייזר, ועל מנת להגיע לתוצאה טובה נדרש לבצע טיפולים רבים.

הסרת שיער בלייזר:
לייזר פועל על אורך גל אחיד

בלייזר אנרגיית האור הופכת לאנרגיית חום – המטרה לחמם את שורש השיערה ובכך לגרום להשמדתה. הלייזר פולט קרן לתוך העור היא נתקלת בפיגמנט ופוגעת בו ובכך הורסת אותו, גם כאן חשוב להבין שיש כמה מכשירים של לייזר שגם אותם ניתן לחלק לכמה סוגים, ונבין את ההבדלים בניהם וכיצד הם פועלים.

ההבדל המשמעותי בין מכשירי הלייזר הוא אורך הגל שעליו פועל המכשיר. לאורך הגל יש חשיבות רבה מאוד מכיוון שככל שאורך הגל קצר יותר, הפיגמנט קולט אותו טוב יותר מה שאומר שהתוצאות מאוד טובות ויעילות אך במקרה הזה שימו לב: הוא מתאים אך ורק לבעלי עור בהיר ובעל פיגמנט כהה, ישנם מכשירי לייזר מסוגים שונים שחלקם מתאימים רק לבעלי עור בהיר, ויש מכשירים שמתאימים גם לבעלי עור כהה כאלה הפועלים בגלים ארוכים יותר.
הסרת שיער בלייזר עוד פרמטר חשוב שצריך לקחת בחשבון הוא עובי השיערה וצבע השיערה, בכל מכשיר לייזר (כמעט) הטיפול מתאים לבעלי שיער בינוני עד עבה, ובכדי לטפל  צריך שיהיה צבע (פיגמנט) בשיערה אם השיערה נטולת צבע או ג’ינג’ית לא ניתן יהיה לטפל בה כראוי.

לבעלי העור הבהיר והשיער הכהה יתאימו מכשירי לייזר רבים, לבעלי העור הכהה להם יתאימו מכשירי לייזר מהדור החדש לדוגמה לייטשיר דואט שמספק מענה גם לעור הבהיר וגם לעור הכהה מכשירים נוספים שיתאימו לבעלי עור כהה הם מכשירי הדור הרביעי לדוגמה אלטוס או סקופ אשר פועלים על אורך גל ארוך והם אינם מזיקים לפיגמנט ומותאמים לכהה עור בלבד.

סיכום ביניים לייזר:
עור בהיר שעיר כהה אידאלי מכשירי לייזר רבים יתאימו תוצאות טובות ומהירות.
לעור כהה יתאימו מכשירי לייזר בעלי אורך גל ארוך ומכשירי הדור הרביעי.

דוגמאות של מכשירי לייזר ואורך הגל שלהם:
123  אלכסנדריט 755 (ננומטר) – אורך גל מכשיר ישן וותיק אך הוא פועל על אורך גל קצר ומתאים לבעלי עור בהיר עם שיער כהה בלבד.
123  לייטשיר דואט 800 (ננומטר) – אורך גל – מכשיר בעל שני ראשים המותאם גם לבעלי עור בהיר ובעלי עור כהה.
123  אלטוס וסקופ 1064 (ננומטר) – אורך גל מתאים אך ורק לבעלי עור כהה.